czwartek, 11 listopada 2010

Fotografie od Ruzama

Kilka dni temu otrzymałem maila z cudną zawartością - zdjęciami od goszczącego na tym blogu (mam nadzieję, że często ;-)) Ruzama, z którym internetowe dyskusje były i są dla mnie bardzo pouczające i niesłychanie przyjemne.

Drogi Panie Wiesławie - bardzo, bardzo dziękuję!

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam
Mocno posłodzone. Ja również mieszkam w tym mieście i pewne sprawy nie są mi obojętne. Z tymi zdjęciami to nic nadzwyczajnego.
Wrócę jednak do tematu obchodów Święta Niepodległości. Ułani wzbudzali podziw, żywa lekcja historii, wielkiego patriotyzmu, poświęcenia. W miedzy czasie miło było posłuchać pieśni w wykonaniu słuchaczy UTW. Wspaniale zaprezentowało się WP. Defilada z sztandarem, salwa honorowa i oczywiście orkiestra. Największe wrażenie poczucia dumy, patriotyzmu zrobiło wciągnięcie na maszt flagi państwowej. Podczas hymnu, honorów, wzrok wszystkich skierowany był na biało-czerwoną wędrującą na szczyt masztu. Widziałem jak w milczeniu ściągano czapki z głów. Tak w Oleśnicy wcześniej nie było. Pomyślałem przesada kiedy orkiestra na koniec zagrała Bonda, ale to nie prawda. Takie święto nie powinno być "sztywne", i tak też było.

Zdarzają mi się chwile słabości kiedy nie mam przy sobie aparatu. Nie mogę tego pokazać na zdjęciach, ale widziałem dawniej jak ściągano na placu flagi z masztów. Ten co był w koszu samochodu, zaczynając od góry zrzucał flagę na ziemię. Kiedy zaczynał z nową, ten na dole zagarniał ją nogą pod samochód. Tak się dzieje ponieważ nie ma mechanizmu do wciągania i opuszczania flagi. W tej sprawie składał interpelacje W Piechówka słowami "Dlaczego flagi na pl. Zwycięstwa zawiesza się niegodnie przy pomocy wysięgnika? Dlaczego nie można przymocować do masztów po dwa kółka i cięgna po podnoszenia flag?" Władze zajęte dewloperką nie reagują na uwagi radnego. Jeśli mieszkańcy Ciebie wybiorą na radnego - załatw tą sprawę. Niech nie gorszy poniewierana biało-czerwona mnie i mieszkańców Oleśnicy.

pozdrawiam ruzam

Anonimowy pisze...

Hej panie Ruzam, nie bądź pan taki skromny, naprawde fajne zdjęcia. A co do flagi - nie widziałem, ale 100% racji. Miasto generalnie ma gdzieś wszelkie symbole czy obchody i tylko pozostaje liczyć na inicjatywę rady żeby to poprawić. Cieszę sie więc, ze takie osoby jak autor bloga zdecydowały sie kandydować, byłoby wspaniale, gdyby mu sie udało.

Anonimowy pisze...

Panie Michale, w Panu nadzieja, że po wejściu do RM doprowadzi Pan do wzrostu szacunku do symboli miasta i uroczystości patriotycznych.

Michał Skrzypek pisze...

Witam Państwa i dziękuję za odwiedziny. Drogi Ruzamie - jeszcze raz dziękuję za zdjęcia. Obchody Święta Niepodległości były bardzo udane - i godne. I nie piszę tego dlatego, że byłem członkiem najbardziej widocznej grupy. Bardzo bym sobie życzył, aby święta narodowe obchodzono w patriotyczny sposób na Placu Zwycięstwa. Nazwa zobowiązuje: maszty powinny być wyposażone w mechanizmy do podciągania i opuszczania flag, a w otwartym konkursie oleśniczanie powinni wybrać projekt pomnika, pod którym można by składać kwiaty w święta państwowe i ważne rocznice. Obecność wojska stwarza znakomitą okazję do godnego uczczenia obchodów ważnych dni: 25 stycznia, 03 maja, 15 sierpnia, 01 września, 11 listopada...

Odnośnie ostatniego komentarza - cóż, bardzo bym chciał zrobić coś dobrego, uprawnienia radnego bardzo by pomogły w realizacji tych planów, niemniej to zależy już od Państwa... Gwoli ścisłości: startuję z okręgu 3, lista 21 - Dla Oleśnicy, jestem na niej ostatni.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Michał Skrzypek

Anonimowy pisze...

Życzę powodzenia! Niestety (stety?) mieszkam na serbinowie i nie moge na pana zagłosować, ale bardzo bym życzył sobie, aby ludzie pana pokroju znaleźli się w radzie miejskiej. Trzymam kciuki.